Strona: Duże zainteresowanie ofertą Politechniki Rzeszowskiej dla zagranicznych studentów / Dział Współpracy Międzynarodowej

2023-10-29
, red.  kkk

Pracownicy Działu Współpracy Międzynarodowej PRz uczestniczyli w Warszawie w NET24 Global Conference. Celem międzynarodowej konferencji, która odbyła się 27-28 października br. było nawiązanie i budowanie relacji z przedstawicielami agencji rekrutacyjnych i instytucji edukacyjnych państw, których młodzież jest zainteresowana studiami w Polsce.

W międzynarodowej konferencji udział wzięli przedstawiciele agencji rekrutacyjnych i instytucji edukacyjnych z Indii, Kolumbii, Cypru, Bliskiego Wschodu, Północnej Afryki, Filipin, Turcji, Uzbekistanu, Kazachstanu Maroka, Tajlandii, Wietnamu, Egiptu, Tanzanii, Emiratów Arabskich, Francji, Grecji, Malezji, Serbii, Wielkiej Brytanii, Austrii, Hiszpanii, Kanady, Rumunii, USA, Litwy, Polski, Niemiec, Węgier i Słowacji.

Pracownicy DWM w trakcie dwudniowych spotkań z przedstawicielami instytucji zainteresowanych rekrutacją studentów zagranicznych przedstawiali ofertę edukacyjną Politechniki Rzeszowskiej. Agenci z Uzbekistanu, Kazachstanu, Ukrainy, Indii, Turcji, Egiptu, Afryki, Filipin, Tanzanii, Cypru i Włoch byli zainteresowani infrastrukturą edukacyjną uczelni i Rzeszowa. Pytania dotyczyły głownie liczby studentów na PRz, jaką część z nich stanowią studenci międzynarodowi, kierunków w języku angielskim i opłat za te studia, wymaganych dokumentów i terminów podczas rekrutacji oraz zakwaterowania w akademikach. Informacje przekazane przez pracowników DWM spotkały się z dużym zainteresowaniem uczestników konferencji.