Strona: Erasmus+, European Policy Experimentation: złóż wniosek! / Dział Współpracy Międzynarodowej

Erasmus+, European Policy Experimentation: złóż wniosek!

2024-03-04

Komisja Europejska ogłosiła nabór wniosków w programie Erasmus+ na projekty dotyczące testowania potencjału edukacyjnego (European Policy Experimentation) w obszarze edukacji i szkoleń.
Termin składania wniosków do: 4.06.2024 r.

European Policy Experimentation to projekty współpracy transnarodowej wspierające rozwój strategicznych założeń Unii Europejskiej w obszarze edukacji i szkoleń, w tym programów sektorowych. Finansowane są w ramach Akcji kluczowej 3 (Wsparcie rozwoju polityki i współpracy), a KE ogłasza konkursy w zależności od potrzeb dostrzeżonych przez gremia eksperckie.

Temat 1 – Edukacja cyfrowa – ERASMUS-EDU-2024-POL-EXP-DIGITAL
Temat 2 – Kształcenie i szkolenie zawodowe – ERASMUS-EDU-2024-POLEXP-VET
Temat 3 – Edukacja dorosłych – ERASMUS-EDU-2024-POL-EXP-ADULT
Temat 4 – Edukacja szkolna – ERASMUS-EDU-2024-POL-EXP-SCHOOL
Temat 5 – Mikropoświadczenia – ERASMUS-EDU-2024-POL-EXP-MICROCRED
Temat 6 – Szkolnictwo wyższe – ERASMUS-EDU-2024-POL-EXP-HIGHEREDU

Akcja 3 obejmuje działanie „Europejska młodzież razem” oraz wiele innych mających na celu wsparcie reformowania polityk w dziedzinach kształcenia, szkolenia i młodzieży. Są one realizowane bezpośrednio przez Komisję Europejską lub za pośrednictwem specjalnych zaproszeń do składania wniosków, którymi zarządza Europejska Agencja Wykonawcza ds. Edukacji i Kultury.

Aby poznać możliwości realizacji projektów centralnych programu Erasmus+, zapraszamy do najbliższego Erasmus+ InnHUB.: Kraków,  Uniwersytet Ekonomiczny.

Więcej informacji:  https://www.frse.org.pl/aktualnosci/erasmus-european-policy-experimentation-zloz-wniosek