Strona: Erasmus na PRz to Studia + Pasja + Prestiż / Dział Współpracy Międzynarodowej

Erasmus na PRz to Studia + Pasja + Prestiż

2024-03-08
, red.  A.Kędzior

W dniach od 5.03.2024r. do 22.03. 2024 r. Dział Współpracy Międzynarodowej Politechniki Rzeszowskiej gościł w szkołach średnich województwa podkarpackiego.
Odwiedziliśmy Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Markiana Szaszkewicza w Przemyślu, Zespół Szkół Zawodowych nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy oraz Zespół Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach, Zespół Szkół nr 1 w Tarnobrzegu, Zespół Szkół Technicznych w Mielcu. Podczas spotkań z uczniami i kadrą nauczycielską została przedstawiona oferta kształcenia na PRz w szkołach regionalnych z największą liczbą cudzoziemców.

Spotkania te były doskonałą okazją, aby promować ofertę uczelni poprzez wartości programu Erasmus, który jest realizowany na uczelni z dużym powodzeniem od 25 lat. Politechnika Rzeszowska stwarza warunki odbycia części studiów w ramach mobilności do jednej z wielu renomowanych uczelni w Europie i poza UE. Aplikacja przyszłego inżyniera  wzbogacona o wpis o wymianie międzynarodowej jest bardzo dobrze postrzegana przez pracodawców.  Niektórzy uczniowie mieli już okazję korzystać z wyjazdów w ramach programu Erasmus podczas nauki w szkole, chętnie dzielili się więc swoimi wrażeniami.  Młodzież była zainteresowana, zadawała ciekawe pytania, co pozwala nam mieć nadzieję, że zechcą rozpocząć studia na naszej uczelni.