Strona: Gazeta Wyborcza o studentach zagranicznych w Politechnice Rzeszowskiej / Dział Współpracy Międzynarodowej

Gazeta Wyborcza o studentach zagranicznych w Politechnice Rzeszowskiej

2017-11-06

Co łączy studentów Politechniki Rzeszowskiej z Mongolii, Bułgarii i Wietnamu? Przede wszystkim studiowanie po polsku wymarzonych kierunków. Podoba się im również nasz kraj i wysoki poziom nauczania. Zagraniczni studenci cenią sobie, że wykładowcy traktują ich na równi ze studentami z Polski i zawsze mogą liczyć na pomoc kolegów. Zgodnie twierdzą, że z Polską kojarzy im się Robert Lewandowski. W ich krajach zna go prawie każdy.

"Nyam-Erdene z Mongolii w Polsce jest od roku. Przez rok uczył się języka polskiego w Łodzi. Na Politechnice Rzeszowskiej studiuje lotnictwo i kosmonautykę. - Największym problemem jest dla mnie na uczelni język, ale koleżanki i koledzy bardzo mi w tym pomagają - mówi." (źródło: GW)

" Georgi Puhalev, Bułgaria: Politechnikę Rzeszowską wybrał ze względu na kierunek: lotnictwo i kosmonautyka. W przyszłości chce zostać pilotem. - Gdy skończę studia, chciałbym tu zostać, ale w Polsce studia pilotażu nie są dostępne dla obcokrajowców. " (źródło: GW)

Całość artykułu dostępna jest pod adresem wyborcza.pl zachęcamy do odwiedzenia strony.