Strona: Interstudent 2024! / Dział Współpracy Międzynarodowej

Interstudent 2024!

2023-11-13

To już  XIV edycja konkursu Interstudent, w którym nagradzani są najlepsi zagraniczni studenci zdobywający wykształcenie na polskich uczelniach. Fundacja Perspektywy szuka dobrych studentów, ciekawych i ambitnych ludzi, ale przede wszystkim aktywnych i zaangażowanych w środowisko akademickie swojej uczelni.

Od kilkunastu lat organizatorom udaje się pokazać zagranicznych studentów, którzy studiują na pełnym toku studiów,  działają społecznie, angażują się w życie swoich społeczności. Są przykładem dla kolegów i ambasadorami polskich uczelni w swoich krajach.

Kandydatury można zgłaszać do 8 grudnia 2023 roku. Potem zbierze się Kapituła Konkursu, której pracami kieruje prof. Jerzy Lis, przewodniczący Komisji ds. Międzynarodowych KRASP. Sam Konkurs objęty jest Honorowym Patronatem przewodniczącego Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich – prof. Arkadiusza Mężyka. Nagrody zostaną  przyznane w trzech podstawowych kategoriach: studia licencjackie, studia magisterskie i studia doktoranckie (szkoły doktorskie). Kapituła może także przyznać Nagrodę Specjalną na szczególne osiągnięcia i zaangażowanie.

Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu Interstudent 2024 nastąpi w 8 lutego 2024 podczas Gali towarzyszącej konferencji „Studenci zagraniczni w Polsce 2024”, której gospodarzem będzie Politechnika Poznańska.

Formularz zgłoszeniowy do pobrania: ANKIETA KONKURSOWA (.doc | .pdf)