Strona: Italian - Spanish Day 2023 / Dział Współpracy Międzynarodowej

Italian - Spanish Day 2023

2023-12-05
, red.  Edyta Ptaszek

Studenci programu Erasmus Politechniki Rzeszowskiej zostali zaproszeni na Italian - Spanish Day 2023  do ZS nr 3 w Rzeszowie, gdzie pod opieką nauczycieli języków obcych zostało zorganizowane międzynarodowe wydarzenie, promujące kulturę krajów romańskich.  Studenci z Włoch: Antonio Onali (University of Cagliari),  Alex Voltattorni, (Università Politecnica delle Marche ), Martina Bazzarin (Ca' Foscari University of Venice) oraz z Hiszpanii  Coral Sánchez París (Universidad Rey Juan Carlos) i Jaime Juan Bernal Jacobo (Universidad de Alicante) przedstawili prezentacje i uczestniczyli jako eksperci w konkursie wiedzy o tych krajach.

Studenci opowiedzieli o najciekawszych i najpiękniejszych miejscach we Włoszech i Hiszpanii. Następnie uczniowie mieli możliwość zadawania pytań obcokrajowcom. Uczniowie mogli poczuć międzynarodową atmosferę, wykorzystać swoje umiejętności językowe w praktyce oraz poznać kulturę i mentalność innych krajów.

Dziękujemy za zaproszenie i możliwość promowania międzynarodowej mobilności akademickiej, która na Politechnice Rzeszowskiej cieszy się dużą popularnością wśród społeczności akademickiej.