Strona: Nasi Erasmusi w Rzeszowie / Dział Współpracy Międzynarodowej

Nasi Erasmusi w Rzeszowie

2023-10-19
, red.  Edyta Ptaszek

Studenci z Programu Erasmus realizowanego na Politechnice Rzeszowskiej są aktywni w środowisku lokalnym, poprzez promowanie kultury i języka krajów pochodzenia. Spotkania w szkołach z młodzieżą przybliżają program, przyczyniają się do kształtowania postaw otwartości i stwarzają okazję w do  komunikowania się w językach obcych.

W dniu 19.10. 2023 r. studenci z włoskich uczelni przeprowadzili prezentację dla uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Rzeszowie, dotyczącą geografii i kultury regionu środziemnomorskiego.

Oferta kulturalna miasta Rzeszowa przyciąga obcokrajowców. W ostatni weekend października studenci zagraniczni PRz byli obecni na dwóch koncertach: z okazji 90.rocznicy urodzin Krzysztofa Pendereckiego i z okazji połączenia dwóch orkiestr  polskich i amerykańskich lotników "Silniejsi razem - Stronger together ".