Strona: Powitanie studentów semestru letniego_ program ERASMUS / Dział Współpracy Międzynarodowej

Powitanie studentów semestru letniego_ program ERASMUS

2024-03-04
, red.  Monika Stanisz

Semestr letni 2023/24

W tym semestrze witamy nową grupę studentów programu Erasmus i wymiany akademickiej ‘free movers’. Łącznie 48 studentów z krajów Unii Europejskiej,  Ukrainy i Azji Centralnej rozpoczyna semestralne studia na Politechnice Rzeszowskiej.

Zasięg wymiany akademickiej

Dział Współpracy Międzynarodowej nieustannie pozyskuje nowe uczelnie partnerskie zarówno w Unii Europejskiej jak i poza nią. W tym semestrze gościmy pierwszych studentów z uczelni "Angel Кanchev" University of Ruse, Bułgaria, czy też University of Alicante, Hiszpania. Uruchomiona ścieżka „free mover” w semestrze letnim  roku akademickiego 2022/23 cieszy się co raz większą popularnością wśród studentów z Kazachstanu i Uzbekistanu. W roku akademickim 2023/24 studia na PRz w ramach tej ścieżki zrealizuje 31 studentów. Cieszymy się, że zainteresowanie wymianą akademicką na Politechnice Rzeszowskiej stale wzrasta.

Welcome Day

Studentów przywitali prorektor ds. studenckich prof. dr hab. Grzegorz Ostasz, kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej mgr Edyta Ptaszek oraz koordynator Erasmusów studentów przyjeżdżających mgr Monika Stanisz. Erasmusi otrzymali niezbędne informacje dotyczące organizacji kształcenia, zakwaterowania oraz kontaktu z koordynatorami wydziałowymi. Swoją działalność przedstawił również Regionalny Punkt Informacyjny Europejskiej Sieci Eurodesk, działający od lutego br. na PRz. W ramach Welcome Day studenci mogli bezpłatnie skorzystać z wejścia do parku trampolin.