Strona: Regionalny Punkt Informacyjny Europejskiej Sieci Eurodesk przy Politechnice Rzeszowskiej otwarty / Dział Współpracy Międzynarodowej

2024-02-06

Przy Politechnice Rzeszowskiej został otwarty Regionalny Punkt Informacyjny Europejskiej Sieci Eurodesk. Siedziba punktu znajduje się w budynku Politechniki Rzeszowskiej przy Al. Powstańców Warszawy 8 (bud. L, pok. L-29-342a).

Celem działalności punktu EURODESK jest:

• propagowanie informacji na temat możliwości jakie daje Unia Europejska dla osób młodych;
  • przekazywanie informacji o wydarzeniach, grantach, konkursach, międzynarodowych projektach, szkoleniach, wymianach, stażach w instytucjach międzynarodowych, pracy oraz studiach i wolontariacie w Europie.
  • nawiązywanie współpracy ze szkołami średnim w celu prowadzenia Eurolekcji oraz warsztatów pokazujących możliwości krajów europejskich. Promowanie aktywności młodzieży w UE a także wspieranie programów i inicjatyw Unii Europejskiej.

EURODESK jest programem Unii Europejskiej skierowanym do młodzieży, osób pracujących z młodzieżą, a także organizacji młodzieżowych. Jest siecią działającą w 36 krajach europejskich, składającą się z ponad 3000 organizacji. Program działa na czterech poziomach – europejskim, krajowym, regionalnym oraz lokalnym. Koordynatorem europejskim programu jest Biuro Eurodesk Brussels Link, natomiast za koordynację Eurodesku w Polsce odpowiada Krajowe Biuro Eurodesk Polska. EURODESK  świadczy usługi informacyjne dotyczące możliwości jakie daje Europa – edukacja, szkolenia, mobilność, fundusze.

Dnia 06.02.2024 r. o godzinie 12:30 odbyła się konferencja prasowa otwierająca Regionalny Punkt Informacyjny Europejskiej Sieci Eurodesk przy Politechnice Rzeszowskiej. Wydarzeniu towarzyszyło spotkanie z Konsulami honorowymi Niemiec i Republiki Czeskiej.

Więcej informacji: Tutaj

eurodesk.jpg