Strona: Rekordowa liczba studentów wymiany akademickiej / Dział Współpracy Międzynarodowej

Rekordowa liczba studentów wymiany akademickiej

2023-10-09
, red.  Monika Stanisz

Znaczny wzrost liczby studentów

Jak co semestr witamy nową grupę studentów programu Erasmus, którzy wyjątkowo licznie przyjechali na studia w semestrze zimowym roku akademickiego 2023/24. Łącznie aż 71 studentów z krajów Unii Europejskiej, Azji Centralnej i Ameryki Łacińskiej rozpoczyna zajęcia na Politechnice Rzeszowskiej.

Zasięg wymiany akademickiej

Dział Współpracy Międzynarodowej nieustannie pozyskuje nowe uczelnie partnerskie zarówno w Unii Europejskiej jak i poza nią. Uruchomiona w poprzednim semestrze ścieżka „free mover” cieszy się co raz większą popularnością wśród studentów z Kazachstanu, Uzbekistanu i Meksyku. W ubiegłym semestrze 6 studentów z Academy of Physical Education and Mass Sport, Turan University i Karshi Engineering Economics Institute zrealizowało studia na PRz. W obecnym semestrze liczba studentów z uczelni zlokalizowanych poza UE wzrosła do 14. Cieszymy się, że zainteresowanie wymianą akademicką na Politechnice Rzeszowskiej stale wzrasta.

Welcome Day

Studentów przywitali prorektor ds. studenckich prof. dr hab. Grzegorz Ostasz, kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej mgr Edyta Ptaszek oraz koordynator Erasmusów studentów przyjeżdżających mgr Monika Stanisz. Erasmusi otrzymali niezbędne informacje dotyczące organizacji kształcenia, zakwaterowania oraz kontaktu z koordynatorami wydziałowymi. Dzięki uprzejmości Urzędu Miasta Rzeszowa studenci z wymiany mieli okazję spotkania się z Krystyną Stachowską, zastępcą Prezydenta Miasta Rzeszowa i zadać pytania o ofertę turystyczną i rozrywkową miasta. W ramach Welcome Day studenci mogli bezpłatnie skorzystać z wyjścia do parku trampolin.