Strona: University of Montenegro_ Erasmus KA171 / Dział Współpracy Międzynarodowej

University of Montenegro_ Erasmus KA171

2023-07-10
, red.  Edyta Ptaszek

University of Montenegro (Univerzitet Crne Gore, UCG) jest narodowym uniwersytetem publicznym Czarnogóry. Jego centralna administracja i większość wydziałów znajduje się w stolicy kraju, Podgoricy, z  wydziałami zamiejscowymi w Nikšiću, Cetnije i Kotorze. Uczelnia powstała w 1974 roku i obecnie jest zorganizowana na 19 wydziałach.
W 1992 roku uniwersytet otrzymał obecną nazwę - Uniwersytet Czarnogóry. Administracja centralna i główna siedziba uniwersytetu znajduje się w Podgoricy, stolicy Czarnogóry, liczącej około 190 000 mieszkańców.

Uczelnia liczy 14 000 studentów, 626 kadry akademickiej, 500 osób w admiracji. Kształci na 65 kierunkach studiów pierwszego stopnia, 74 kierunkach drugiego stopnia, 27 studiach doktoranckich.

W ramach programu Erasmus KA171 Politechnika Rzeszowska współpracuje z uczelnią partnerską od wielu lat rozwijając ścieżki mobilności studenckiej jak również naukowej, zwłaszcza w dziedzinie budownictwa.

Spotkanie odbyłam w Dziale Współpracy Międzynarodowej z Panią Jeleną Pelević  oraz kierownikiem działu Panią Aną Dragutinovic. Rozmowy dotyczyły rozwijania współpracy, wzmocnienia mobilności oraz projektu rewizyty
w PRz. Strony zobowiązały się do rekomendowania mobilności i współpracy naukowej w ramach projektu.