Strona: Wyjedź na semestr do Chin / Dział Współpracy Międzynarodowej

Wyjedź na semestr do Chin

2023-11-10

Do 17 listopada br. na Politechnice Rzeszowskiej trwa nabór chętnych na studia w Huazhong University of Science and Technology w chińskim Wuhan. Kandydaci muszą być co najmniej na drugim roku studiów I stopnia, mieć wysoką średnią i bardzo dobrze znać język angielski.

Uwaga - nabór dotyczy chętnych na studia w semestrze letnim w roku akademickim 2023/2024.

Podanie należy złożyć do 17 listopada br. w Dziale Współpracy Międzynarodowej, budynek V, II piętro, pok 215. lub mailowo: epta@prz.edu.pl. Wzór podania w załączniku na dole strony.

Huazhong University of Science and Technology w Wuhan jest w pierwszej dziesiątce najlepszych uczelni w Chinach. Studiuje tam ponad 56 tysięcy osób, w tym prawie 3 tysiące obcokrajowców.

Studenci Politechniki Rzeszowskiej, którzy chcą studiować w Wuhan, powinni być co najmniej na II roku studiów I stopnia. Wymagana jest również zgoda dziekana, wysoka średnia i bardzo dobra znajomość języka angielskiego. Decydując się na studia w Chinach, studenci są zwolnieni z opłat za studia, mają również zapewniony akademik (pokój dwuosobowy). Sami muszą pokryć koszty związane z przejazdem i utrzymaniem oraz ubezpieczenie.

Do tej pory z możliwości wyjazdu do Chin skorzystało już 144 studentów Politechniki Rzeszowskiej.