Strona: Zagraniczni absolwenci - Graduacja 2023 / Dział Współpracy Międzynarodowej

Zagraniczni absolwenci - Graduacja 2023

2023-07-19
, red.  Edyta Ptaszek

Kolejni studenci z zagranicy ukończyli studia na Politechnice Rzeszowskiej uzyskując prestiżowy dyplom uczelni technicznej.

Na Politechnice Rzeszowskiej w języku polskim studiuje ponad 100 obcokrajowców. Studenci najczęściej wybierają następujące kierunki: zarządzanie, logistyka, bezpieczeństwo wewnętrzne, informatyka, budownictwo, lotnictwo i kosmonautyka, mechanika i budowa maszyn.

Wśród międzynarodowych absolwentów jest grupa osób z Wietnamu, którzy ukończyli studia na kierunkach zarządzanie oraz finanse i rachunkowość. Politechnika współpracuje z Vintraco JSC od 2018 r. kształcąc przyszłych pracowników administracji dla wietnamskich instytucji z branży lotniczej. Absolwenci Wydziału Zarządzania skupili się w swoich pracach dyplomowych na tematyce z zakresu zarządzania oraz ewidencjonowania finansowego w przedsiębiorstwach.

Graduacja to doskonały moment na podsumowanie minionego okresu studiów oraz ostatnie spotkanie w gronie przyjaciół i znajomych. W dniu 18 lipca studenci pożegnali się z uczelnią, otrzymując gratulacje od prorektora ds. studenckich prof. dr hab. Grzegorza Ostasza,  Pani dziekan Wydziału Zarządzania dr hab. Beaty Zatwarnickiej- Madury, prof. Uczelni i pracowników Działu Współpracy Międzynarodowej. Absolwentom towarzyszyli członkowie rodzin. Absolwenci są ambasadorami uczelni, kultury i języka polskiego.
W roku akademickim 2023/2024 kształcenie podejmą kolejni kandydaci z Wietnamu, którzy ukończyli roczny intensywny kurs języka polskiego.